Czym zajmuje się skup złomu?

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz nakazem segregacji śmieci wzrosło znaczenie skupów złomu. Działalność skupu złomu to korzyść nie tylko dla środowiska, ale także dla wielu gałęzi przemysłu. Sprawdź, na czym dokładnie polega działalność skupów i dlaczego warto oddawać tam złom.

Skup złomu - na czym polega jego działalność?

Skup złomu, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się pozyskiwaniem odpadów wykonanych z metalu. To jednak nie jedyna działalność skupu. Zajmuje się on także przetwórstwem oraz sprzedażą produktów metalowych. Każdy, kto posiada złom, nawet niewielką ilość, może oddać go na skup. Należy jednak pamiętać, aby metalowe odpady zostały oczyszczone z dodatkowych elementów takich jak szkło, plastik czy papier. Oferta skupów jest skierowana nie tylko do osób czy firm, które chcą sprzedać złom, ale także do przedsiębiorstw, które w swojej działalności używają produktów metalowych. W tym celu jednak skup powinien zajmować się również recyklingiem metalu.

Nie tylko pozyskiwanie złomu, ale również odzyskiwanie metali

Główną działalnością skupów złomu jest pozyskiwanie odpadów metalowych, jednak kolejny etap ich pracy to utylizacja złomu i odzyskiwanie różnorodnych metali w celu ich ponownego wykorzystania. Dostępne są liczne metody obróbki, które pozwalają stworzyć surowce gotowe do użytku. Nowo powstały produkt jest następnie sprzedawany firmom produkcyjnym, które wykorzystują elementy metalowe. Jeżeli dany skup zajmuje się skupem i odzyskiem metali szlachetnych, z jego oferty korzystają także zakłady jubilerskie.

Co skupuje nasz skup złomu?

Oferta naszego skupu jest szeroka, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom wielu klientów. Oferujemy skup metali szlachetnych i rzadkich, węglików spiekanych oraz stali szybkotnącej. Szczegółowa oferta obejmuje m.in.: skup platyny, skup srebra, skup tytanu, skup wolframu czy skup cyny. Dysponujemy odpowiednim zapleczem motoryzacyjnym i sprzętowym, aby móc odebrać od klienta każdą ilość złomu na terenie całego kraju, a także określić dokładną zawartość procentową metali w poszczególnych elementach, co pozwala nam na precyzyjną wycenę złomu. Wieloletnie doświadczenie przekładamy na profesjonalną obsługę, minimum formalności i atrakcyjne warunki współpracy.

Skup złomu a recykling

Recykling metali jest w obecnych czasach niezwykle ważny. Z każdym rokiem wraz z rozwojem przemysłu i nowych technologii wzrasta zapotrzebowanie na różne metale szlachetne, żelazne i nieżelazne (kolorowe). Jednocześnie niebezpiecznie kurczą się dostępne zasoby naturalne. Zakłada się, że w przeciągu następnych kilkudziesięciu lat większość złóż wyczerpie się. Wtedy jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie recykling i ponowne wykorzystanie surowców. Skupy złomu są więc potrzebne i bardzo ważne. Pozwalają na niemal bezstratne odzyskiwanie poszczególnych metali i ich ponowne użycie. Dodatkowo działalność skupu wpływa korzystanie na środowisko. Po pierwsze tradycyjne metody pozyskiwania metali wiążą się z produkcją ogromnej ilości śmieci, emisją niebezpiecznych gazów oraz znacznym zużyciem energii. Po drugie składowiska śmieci są przepełnione i brakuje miejsca na magazynowanie kolejnych odpadów. Recykling, a więc działalność skupów przekłada się na ochronę środowiska.

kontakt

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6.
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem