Ceny metali szlachetnych

Metale szlachetne wykorzystuje się w praktycznie każdej branży, przez przemysł po medycynę. Zasoby tych cennych pierwiastków zaczynają się wyczerpywać, a ich wydobywanie wiąże się z ogromnymi nakładami energii, emisji gazów czy zanieczyszczenia środowiska, dlatego coraz popularniejsze stają się skupy metali szlachetnych. Zebrane materiały są w kolejnym etapie poddane procesowi recyklingu, co pozwala odzyskać metale szlachetne i ponownie je wykorzystać.

Aktualne notowania metali szlachetnych

Ceny metali szlachetnych uzależnione są wielu czynników. Największe znaczenie w kształtowaniu się cen ma popyt i podaż na dany surowiec. Popyt natomiast uzależniony jest m.in. od procesów gospodarczych. Nie bez znaczenia jest tu rozwijająca się gospodarka w krajach azjatyckich, przez którą obserwuje się gwałtowny wzrost cen surowców przemysłowych. Inne czynniki, które mają wpływ na notowania metali szlachetnych to zwiększone wydobycie, które może wiązać się ze stosowaniem bardziej zaawansowanych technologii, a także w pewnym stopniu sytuacja na rynku walutowym. Prognozy na najbliższe lata przewidują dalszy wzrost cen surowców z uwagi na wyczerpujące się złoża oraz zapowiedziane zmniejszenie dziennej ilości wydobycia, a także na ciągły rozwój gospodarki.

CENNIK
BRĄZ
BRĄZ 18,20
BRĄZ kawałki B101 po analizie 21,00
BRĄZ wióry min 80 % Cu bez Mosiądzu 13,80
STAL STOPOWA
STAL stopowa 8% Ni 3,80
STAL stopowa 9% Ni 4,00
STAL stopowa wióry 3,20
Stal stopowa żaroodporna 7,20
STAL stopowa - CHROMOWA 1,00
SREBRO
Srebro styki odpalone, bez W, niemagnetyczne 1,40
Srebro biżuteria próba 925 1,60

Oferta skupu metali szlachetnych – cennik

Rynek wtórny metali szlachetnych rozrasta się z roku na rok. Niesie on za sobą ogromne korzyści nie tylko dla środowiska, ale i dla samych sprzedających. Dla osób, które sprzedają nieużywane narzędzia to okazja do porządków oraz możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych. Dla środowiska to przede wszystkim ochrona kurczących się złóż.

Ceny metali szlachetnych na skupie zależne są od kilku czynników. Podstawą wyceny jest rodzaj metalu, który sprzedajemy. Następnie brana jest pod uwagę jego jakość oraz ilość. Im czystszy surowiec, tym cena wyższa. Oferujemy uczciwe, bezproblemowe, szybkie transakcje na przejrzystych zasadach.

W naszej ofercie znajdziesz skup srebra w zależności od próby i domieszek innych metali otrzymasz 1,40-1,60 zł/g, skup platyny to cena do 140 zł/g zależna od ilości czystej platyny w stopie, skup palladu w zależności od jakości kosztuje do 150 zł/g, skup tytanu to cena 6-8 zł/kg zależna od zawartości surowca w danym materiale, skup cyny to przedział 15-65 zł/kg, który uzależniony jest od procentowej zawartości cyny w danym produkcie, skup wolframu to przedział 11-78 zł/kg w zależności od rodzaju złomu i zawartości czystego surowca.

kontakt

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6.
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem