Skup metali rzadkich

Jednym z podstawowych działań, które wykonujemy w naszej firmie, jest skup metali szlachetnych i rzadkich, które znajdują zastosowanie m. in. w aparaturze i urządzeniach w przemyśle chemicznym czy elektroniczno-technicznym. Metale skupujemy w różnej postaci i dowolnej ilości, co zwiększa zakres materiałów, które mogą być w posiadaniu naszych Klientów. Pozyskana przez nas specjalistyczna i stale rozwijana wiedza pozwala na skuteczną identyfikację i analizę składu, umożliwiającą określenie rodzaju oraz wartości materiału. Profesjonalizm, atrakcyjne ceny oraz dogodne warunki transakcyjne pozwalają nam na ciągły dynamiczny rozwoju naszej działalności. Wszystkie te czynniki sprawiają, że do dziś zawarliśmy szereg udanych relacji biznesowych i indywidualnych. Zapraszamy do współpracy!

Skupujemy metale szlachetne i rzadkie

Prowadzimy profesjonalny skup metali szlachetnych i rzadkich w rozmaitej postaci i w dowolnej ilości. Dysponujemy nie tylko wieloletnim doświadczeniem, ale też nowoczesną aparaturą pozwalająca określać zawartość cennych pierwiastków w stopie, a więc także dokonywać specjalistycznej wyceny. Wszystko to może odbywać się zarówno u nas, jak i u Klienta w dowolnym punkcie Polski: przyjeżdżamy, badamy, wyceniamy, kupujemy i płacimy. Jest to procedura bardzo dogodna dla Klientów.

Staramy się oczywiście oferować najwyższe ceny: transakcja musi być przede wszystkim atrakcyjna dla Państwa. Zależy nam na utrzymaniu stałych relacji z dostawcami wartościowego złomu, dlatego zawsze dbamy o zadowolenie Klienta. Jeżeli macie Państwo wątpliwości co do tego, czy zalegający złom może zawierać rzadki metal szlachetny, prosimy o kontakt. Chętnie zapoznamy się wstępnie z Państwa zasobami i podpowiemy, czy warto dokonać transakcji sprzedaży złomu.

Jak wiadomo, metale szlachetne i rzadkie są niezwykle cenne ze względu na ich zastosowania w rozmaitych dziedzinach przemysłu. Większość z nich wciąż jeszcze podlega wydobyciu, ale światowe złoża systematycznie się kurczą i wkrótce będą wyczerpane. Ludzkość musi więc odzyskiwać te wartościowe surowce i wykorzystywać ponownie – temu właśnie służy skup metali szlachetnych i rzadkich, a następnie ich recykling.

Metale szlachetne i rzadkie

O wartości oraz zastosowaniu metali szlachetnych i rzadkich decydują ich właściwości. Metale szlachetne posiadają sporą odporność na korozję oraz są odporne na agresywne środowiska chemiczne. Nie reagują z tlenem i są kwasoodporne. Metale szlachetne charakteryzuje niesamowita plastyczność oraz wysoka temperatura topnienia. Dotyczy to nie tylko złota i srebra.

Do metali szlachetnych zaliczamy srebro, złoto, platynę oraz pallad, rod, ruten, osm i iryd. Stopy metalu z kolei mają zawartość metali szlachetnych przekraczającą 10%. Metale te mają zastosowanie w jubilerstwie, medycynie, elektronice, do wyrobu monet, a także w przemyśle fotochemicznym i przy produkcji tygli i elektrod.

Metale rzadkie są wbrew swojej nazwie niezwykle często wykorzystywane w przemyśle ciężkim i zbrojeniowym oraz w zaawansowanej elektronice przemysłowej. Charakteryzują się dobrym przewodnictwem ciepła i prądu, z łatwością tworzą stopy – są więc bardzo często używanym dodatkiem. Wszystko to pozwala na używanie ich w stalach wysokotemperaturowych i wysokoodpornych.

Skup metali szlachetnych, najczęstsze postacie złomu

Nasz skup prowadzony jest zgodnie z potrzebami rynku, ale też z uwzględnieniem zasobów złomu, jakie posiadają nasi Klienci. Z tych powodów najczęściej skupujemy następujące metale szlachetne:

skup srebra – w postaci styków, sztućców, biżuterii oraz złomu lutów srebrnych;

skup platyny – jako tygle laboratoryjne, elektrody, biżuterię i lampy;

skup palladu – pod postacią siatek, wlewek i styków.

Skup metali rzadkich, najczęstsze postacie złomu

Także skupowane przez nas metale rzadkie to przede wszystkim te, których nasi Klienci mają najwięcej. Są to więc:

żelazostopy – żelazoniob, żelazowanad, żelazowolfram, żelazomolibden;

skup wolframu – drut, żarniki, elektrody, proszki, wymontowane elementy z urządzeń;

skup molibdenu – drut, blaszki, elektrody, wióry, proszki;

skup niklu – katody, anody, odpady pogalwaniczne, gwiazdki, brykiet;

skup tytanu – w każdej możliwej postaci.

Ekologia też jest ważna


Mamy nadzieję, że ochrona środowiska naturalnego jest dla Państwa równie istotna, jak dla nas. Recykling metali szlachetnych i rzadkich to jedno z działań, jakie możemy wspólnie podejmować także z myślą o ekologii. Im więcej cennych metali wróci do przemysłu i gospodarki, tym więcej zostanie poddanych recyklingowi i wykorzystanych ponownie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści doradzą Państwu w zakresie oferowanych przez nas usług, odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości.

kontakt

602 744 434

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
Tel. +48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem