Skup metali rzadkich

Jednym z podstawowych działań, które wykonujemy w naszej firmie, jest skup metali szlachetnych i rzadkich, które znajdują zastosowanie m. in. w aparaturze i urządzeniach w przemyśle chemicznym czy elektroniczno-technicznym. Metale skupujemy w różnej postaci i dowolnej ilości, co zwiększa zakres materiałów, które mogą być w posiadaniu naszych Klientów. Pozyskana przez nas specjalistyczna i stale rozwijana wiedza pozwala na skuteczną identyfikację i analizę składu, umożliwiającą określenie rodzaju oraz wartości materiału. Profesjonalizm, atrakcyjne ceny oraz dogodne warunki transakcyjne pozwalają nam na ciągły dynamiczny rozwoju naszej działalności. Wszystkie te czynniki sprawiają, że do dziś zawarliśmy szereg udanych relacji biznesowych i indywidualnych. Zapraszamy do współpracy!

Wśród metali szlachetnych wyróżnia się srebro, złoto, platynę oraz pallad, rod, ruten, osm i iryd. Metale szlachetne posiadają sporą odporność na korozję oraz są odporne na agresywne środowiska chemiczne. Nie reagują z tlenem i są kwasoodporne. Metale szlachetne charakteryzuje niesamowita plastyczność oraz wysoka temperatura topnienia, nie dotyczy to tylko złota i srebra. Stopami metalu są te, w których średnia zawartość metali szlachetnych jest większa niż 10%. Metale te mają zastosowanie w jubilerstwie, medycynie, elektronice, do wyrobu monet, a także w przemyśle fotochemicznym i przy produkcji tygli i elektrod.

Metale szlachetne i rzadkie

Metale rzadkie, wbrew swojej nazwie, niezwykle często wykorzystywane są w przemyśle ciężkim i zbrojeniowym oraz w zaawansowanej elektronice przemysłowej. Charakteryzują się dobrym przewodnictwem ciepła i elektroniczności, z łatwością tworzą stopy – są bardzo często używanym dodatkiem. Wszystko to pozwala na używanie ich w stalach wysokotemperaturowych i wysokoodpornych.

Metale szlachetne, które nasza firma skupuje najczęściej, to srebro i platyna w postaci:

1. srebro - styki, biżuteria, sztućce, złom lutów srebrnych;
2. platyna - tygle laboratoryjne, elektrody, biżuteria, termopary.
3. pallad- siatki, wlewki, styki

Metale rzadkie, które nasza firma skupuje najczęściej, występują w postaci:


1. żelazostopy - żelazochrom, żelazokrzemomangan, żelazomangan, żelazoniob, żelazowanad, żelazowolfram, żelazomolibden;
2. wolfram - drut, żarniki, elektrody, proszki, wymontowane elementy z urządzeń;
3. molibden - drut, blaszki, elektrody, wióry, proszki;
4. nikiel - katody, anody, odpady pogalwaniczne, gwiazdki, brykiet;
5. tytan - w każdej możliwej postaci.

Skup pozostałych metali jest do uzgodnienia z Klientem.

kontakt

602 744 434

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
Tel. +48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem