Skup cyny

Cyna uznawana jest za szczególnie uniwersalny surowiec przeznaczony do odlewów - zarówno przemysłowych, jak i o specyfice artystycznej. Dzięki swoim właściwościom cyna wykorzystywana jest również w elektronice. To efekt bardzo dobrej przewodności elektrycznej. Jednocześnie odporność cyny na korozję sprawia, że może być stosowana również w przemysłowej produkcji opakowań, których nadrzędnym celem jest skuteczne zabezpieczenie przechowywanego towaru. Właściwości cyny sprawiają, że jej odzysk i skup umożliwia wykorzystanie surowca do kolejnych celów - wpisuje się to w standardy ochrony środowiska.

Skup złomu cyny 

Skup cyny obejmuje przede wszystkim odpady pochodzące z gałęzi przemysłu zajmującego się produkcją urządzeń elektronicznych oraz recyklingiem zużytego sprzętu elektronicznego. Są to zarówno materiały poprodukcyjne, jak i elementy powstałe z rozbioru gotowych urządzeń - telewizorów czy monitorów oraz wszelkich innych posiadających cynę. Stopy cyny, w których jest ona podstawowym składnikiem, używane są przede wszystkim do spoiw lutowniczych. Profesjonalnym odzyskiem cyny zajmują się firmy posiadające odpowiednie zezwolenia oraz niezbędne zaplecze techniczne, w tym specjalne linie do jej recyklingu i oczyszczenia złomu cyny z niepożądanych zanieczyszczeń. Firmy te należą do naszych dostawców - to od nich skupujemy złom cyny.

Złom cyny to nie tylko elektronika

Cyna wykorzystywana jest również w procesie produkcji panewek łożysk ślizgowych. Są to przede wszystkim łożyska silników wysokoprężnych. Stopy cyny używane do materiałów ślizgowych występują w postaci stopów łożyskowych. Skup cyny prowadzony jest w różnorodnej formie - zarówno produktów w oryginalnej postaci, jak i zlewek z maszyn, zgarów, odlewów, przepracowanych past czy spoiw. To zarówno oryginalne, wyizolowane stopy, jak i np. druty zawierające miedź czy inne dodatki stopowe używane do lutowania. W naszej ofercie skupu są również stopy cyny zawierające pierwiastki takie jak Antymon, Bizmut, Kadm - zmieniające jej właściwości.

Nasza firma prowadzi szybki skup złomu cyny w każdej postaci. Każdorazowe przekazanie surowca poprzedzone jest ustaleniami dotyczącymi ostatecznej ceny za przekazywany złom. Cena zależna jest od postaci, w jakiej występuje złom cyny oraz ewentualnych zanieczyszczeń w sprzedawanym stopie.

kontakt

602 744 434

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
Tel. +48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem