Skup palladu

Pallad, pierwiastek występujący rzadziej niż złoto, to metal szlachetny o szczególnym znaczeniu. Surowiec ten przez lata był postrzegany głównie w kategoriach jubilerskich. Tzw. białe złoto, jak określano pallad, obecnie ma inne zastosowanie.

Mała gęstość i niska temperatura topnienia to charakterystyczne cechy palladu, który jest surowcem dominującym głównie w Rosji. Kraj ten odpowiada za niemal połowę wydobycia, które, ze względu na rzadkość tego kruszcu, jest ograniczone. Pallad używany jest przede wszystkim w katalizatorach samochodowych. O ile platyna stosowana jest w dieslach, samochody benzynowe wyposażane są w urządzenia, w których pallad zapewnia ograniczenie emisji spalin. W związku ze zmianą tendencji na rynku - stopniowej rezygnacji z silników Diesla na rzecz aut benzynowych i rosnących norm ekologicznych – rośnie również znaczenie katalizatorów z palladem. W mniejszym zakresie realizowany jest skup i złom palladu z produktów branży elektronicznej.

Skup palladu - skąd możliwy jest odzysk?

Pallad, podobnie jak platyna, używany jest przede wszystkim przy produkcji katalizatorów. Jednak możliwość jego odzysku jako złomu metali szlachetnych nie ogranicza się wyłącznie do asortymentu motoryzacyjnego. Możliwy jest również odzysk palladu ze starych monet. W przeszłości kruszec wykorzystywany był m. in. do wytwarzania radzieckich rubli. Pallad wykorzystywany jest też w przemyśle stomatologicznym, czy jubilerskim - można znaleźć go w wysokiej jakości produktach, nie tylko biżuterii, ale i ozdabianych zegarkach.

Skup złomu palladu

Skup złomu palladu prowadzony jest w różnorodnej formie - zarówno produktów w niezmiennej formie, jak i samego materiału pozyskanego w wyniku własnej obróbki. Odzysk palladu poprzedzony jest ustaleniami, podczas których wyceniamy materiał oraz informujemy o możliwościach transportu przez nas lub dostawy bezpośrednio do naszej siedziby posiadanej partii materiału.

kontakt

602 744 434

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
Tel. +48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem