Skup platyny

Skupujemy platynę


Platyna, ze względu na swą rzadkość oraz niezmiennie wysoką wartość, uznawana jest za jeden z najcenniejszych metali na świecie.
Mimo zmian wartości, cena za platynę pozostaje wyższa niż w przypadku większości innych metali szlachetnych. To pochodna jej wyjątkowości, rzadkości, ekskluzywności oraz nadzwyczajnych właściwości pod względem technicznym i chemicznym.
Z powodu jej wysokiej ceny, sprzedaż złomu platyny jest dla Państwa atrakcyjna.

Co szczególnie wpływa na ceny skupu platyny? Przede wszystkim rzadkość jej występowania. Platyna jako metal szlachetny występujący w przyrodzie kilkanaście razy rzadziej niż złoto, początkowo była postrzegana wyłącznie w kategoriach jubilerskich. To błąd, ponieważ dziś platyna z powodzeniem sprawdza się w szeroko rozumianej medycynie - od zastosowania przy sprzęcie po klasyczną stomatologię do produkcji elektronicznej i chemicznej, jak i motoryzacji.

Platyna ma wysoką temperaturę topnienia i jest odporna na wiele czynników chemicznych. Większość jej zasobów pochłania produkcja katalizatorów samochodowych, niewiele mniej zużywa przemysł jubilerski, niewielkie ilości wykorzystywane są w elektronice oraz do produkcji monet lub sztabek, w które się inwestuje.

Skup i złom platyny – źródła pozyskania

Platyna jest obecna w wielu wyrobach, dlatego nasi Klienci sprzedają nam jej złom w najrozmaitszej postaci. To m.in. platynowe druty i blaszki, biżuteria - od pierścionków po naszyjniki - jak i elementy elektroniczne, np. elektrody platynowe. Na przykład w laboratoriach chemicznych stosuje się rozmaite przedmioty zawierające stopy platyny, albowiem twardość tego metalu i odporność na odczynniki chemiczne są tam bardzo pożądane. Zawierające platynę nasadki do szczypiec, tygle, druty platynowe i elektrody stosuje się w wielu chemicznych badaniach. Niezależnie od posiadanej formy tego metalu szlachetnego, wybór naszej firmy jako podmiotu specjalizującego się w jego skupie oznacza namacalne korzyści finansowe.

Skup platyny z termopar

Ze względu na swoją specyfikę działania termopary muszą być stworzone z surowców o szczególnych właściwościach mechaniczno-chemicznych. Zastosowanie platyny podwyższa ich jakość, zaś w przypadku ewentualnej wymiany, termopary doskonale umożliwiają pozyskanie platyny i jej sprzedaż poprzez skup złomu. Termopary to dwa spojone na końcu przewody elektryczne, z których jeden umieszcza się w miejscu o stałej temperaturze, a drugi w miejscu pomiaru. Różnica temperatur powoduje różnicę potencjałów – jej pomiar służy do określania temperatury. Ma to zastosowanie głównie do pomiaru wysokich temperatur.

Złom platyny z katalizatorów   

Katalizator samochodowy przypomina swoim wyglądem tłumik. Umieszczony jest w kolektorze wydechowym i stanowi rodzaj puszki wypełnionej „plastrami miodu”. Są to kanały pokryte warstwą odpowiedniego metalu: platyny, a czasem rodu lub palladu. Gazy spalinowe wchodzą w reakcję z tymi metalami, przez co dochodzi do likwidacji części zawartych w nich toksycznych związków chemicznych. Katalizator poprawia też parametry spalania paliwa.   

Oczywiście ze względu na cenę platyny, wykorzystywana jest jedynie cieniutka warstewka pokrywająca metalowe albo ceramiczne bloki. Właściwości platyny są więc niezbędne do prawidłowego działania katalizatorów. Każda wymiana katalizatora powoduje powstanie złomu zawierającego platynę lub inny wartościowy metal.

Jak rozpoznać platynę?

Platyna to niekwestionowany lider całej rodziny platynowców, do której należą też takie metale jak ruten, rod, pallad, osm i iryd. Jest metalem o srebrzystobiałej barwie, dość ciężkim. Ma wysoką temperaturę topnienia, jest ciągliwa i kowalna.

Platyna jest bardzo podobna do białego złota, a więc charakterystycznego stopu złota, niklu, cynku, srebra lub palladu.
Jest jednak od niego cięższa, twardsza i bardziej odporna na uszkodzenia. Jest też, ma się rozumieć, droższa. Jubilerzy wykorzystują ją chętnie także dlatego, że nie matowieje, lecz zawsze zachowuje połysk. Właściwości fizykochemiczne powodują, że z platyny łatwo jest odlewać niezwykle misterne elementy.

Wysoka cena platyny i jej skup mogą być wyjątkowo atrakcyjną formą zwrotu środków poniesionych na zakup materiałów, urządzeń. Platyna jako jeden z niewielu metali szlachetnych, nie wchodzi w reakcję z większością kwasów. Pozostaje również obojętna wobec innych metali czy gazów.
Jeśli poszukują Państwo solidnej i profesjonalnej firmy zajmującej się skupem platyny, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

kontakt

602 744 434

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
Tel. +48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem