Skup platyny

Z powodu wysokiej ceny platyny, sprzedaż jej złomu jest dla Państwa dużą szansą na uzyskanie znacznego zysku. Platyna, ze względu na jej rzadkość i niezmiennie wysoką wartość, uznawana jest za jeden z najcenniejszych metali na świecie. Mimo zmian wartości, cena za platynę pozostaje wyższa niż w przypadku większości innych metali szlachetnych. To pochodna jej wyjątkowości, rzadkości, ekskluzywności oraz nadzwyczajnych właściwości pod względem technicznym i chemicznym.

Co szczególnie wpływa na ceny skupu platyny? Przede wszystkim rzadkość jej występowania. Platyna jako metal szlachetny występujący w przyrodzie kilkanaście razy rzadziej niż złoto, początkowo była postrzegana wyłącznie w kategoriach jubilerskich. To błąd, ponieważ dziś platyna z powodzeniem sprawdza się w szeroko rozumianej medycynie - od zastosowania przy sprzęcie po klasyczną stomatologię - produkcji elektronicznej i chemicznej, jak i motoryzacji. Kruszec wykorzystywany jest np. do produkcji katalizatorów.

Skup i złom platyny - źródła pozyskania

Pochodzenie kruszcu to różnorodna droga pozyskania. Najpopularniejsze to m. in.:

Skup platyny z termopar

Profesjonalnie wykonanego sprzętu metalowego służącego do pomiaru wysokich temperatur. Ze względu na swoją specyfikę działania termopary muszą być stworzone z surowców o szczególnych właściwościach mechaniczno-chemicznych. Zastosowanie platyny podwyższa ich jakość, zaś w przypadku ewentualnej wymiany, termopary doskonale umożliwiają pozyskanie platyny i jej sprzedaż poprzez skup złomu.

Skup platyny z katalizatorów

Urządzenia te są wyposażone w niewielkie ilości metali szlachetnych; bloki ceramiki pokrywane są niewielką warstwą platyny do aktywowania procesów chemicznych unieszkodliwiających gazy. Właściwości platyny są więc niezbędne do prawidłowego działania katalizatorów. W przypadku jego wymiany, skup platyny z katalizatorów będzie sposobem na realne oszczędności przy zakupie nowego sprzętu.

Skup platyny z biżuterii

Kruszec ten jest od lat wykorzystywany do zdobień pierścionków, kolczyków czy naszyjników.

Skup platyny zachęcającym sposobem na zysk

W efekcie cena platyny i jej skup mogą być wyjątkowo atrakcyjną formą zysku. Złom platyny pozwala bowiem na jej swobodny odzysk i ponowne użycie. Platyna, jako jeden z niewielu metali szlachetnych, nie wchodzi w reakcję z większością kwasów. Pozostaje również obojętna wobec innych metali czy gazów. Stąd ogromne znaczenie platyny w katalizie wszelkich procesów chemicznych.

Skup platyny obejmuje wszelkie jej formy. To m. in. platynowe druty i blaszki, biżuteria - od pierścionków po naszyjniki - jak i elementy elektroniczne, np. elektrody platynowe. Niezależnie od posiadanej formy tego metalu szlachetnego, wybór naszej firmy jako podmiotu specjalizującego się w jego skupie, sprzedaż złomu platyny oznacza namacalne korzyści finansowe.

kontakt

602 744 434

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
Tel. +48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem