Skup srebra

Skup srebra to jedna z naszych propozycji, jaką kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Ten jeden z najbardziej popularnych i stosunkowo tanich metali niezmiennie wyróżnia się ogromną skalą wykorzystania w przemyśle, co daje mu z pewnością kluczowe miejsce w transakcjach handlowych i w obrocie metalami oraz ich złomem.
W proponowanych przez nas transakcjach, jakimi jest skup złomu srebra, gwarantujemy profesjonalizm i rzetelność obsługi, a także atrakcyjne warunki oraz równie atrakcyjny cennik skupu.

Złom srebra - źródła pozyskania i formy skupu

Najpopularniejsze źródła pozyskania srebra to branże fotograficzna i elektroniczna. Srebro używane jest bowiem m. in. do roztworów niezbędnych w wywoływaniu zdjęć, można je odnaleźć również w kliszy. W efekcie srebro podlegające odzyskowi przez skup znajduje się w utrwalaczach, kliszach oraz innych elementach służących do profesjonalnego wywoływania i obróbki zdjęć.

Z kolei odzyskiwanie srebra z odpadów elektronicznych obejmuje praktycznie każdy typ urządzenia. Szczególnie cenne pod tym względem okazują się - zazwyczaj zbędne i wyrzucane - stare telefony komórkowe. Nie chodzi wyłącznie o przestarzałe smartfony, ale również o modele używane przed okresem ekranów dotykowych. Firmy profesjonalnie realizujące skup złomu srebra zainteresowane są również innymi urządzeniami elektronicznymi, w tym komputerami, drukarkami, monitorami oraz telewizorami.

Innym równie powszechnym źródłem srebra są katalizatory samochodowe, a nie mniejszy potencjał odzysku zapewniają baterie z ogniwa srebrowo-cynkowego.

Pozostałe potencjalne źródła srebra, które odzyskać można poprzez skup i złom to m.in.:

  • stopy przemysłowo-lutownicze,
  • ogniwa fotowoltaiczne wykorzystywane w panelach słonecznych,
  • biżuteria: pierścionki, kolczyki, naszyjniki,
  • akcesoria kuchenne - np. sztućce,
  • zdobione lustra.

Z kolei najpopularniejsze dostępne formy tego metalu to:

  • srebrne styki, blaszki, druty,
  • wytopy ze srebra, sztabki srebra,,
  • luty srebrne,
  • elementy posrebrzane,
  • płytki z akumulatorów.

Skup srebra, a jego cena

Cena złomu srebra uzależniona jest od kilku czynników. Popyt, warunki panujące na giełdach oraz oczywiście zawartość czystego srebra w surowcu, to w tym przypadku elementy kluczowe. Warto jednak postawić na transakcje w obrocie złomem srebra, gdyż jest to po prostu opłacalne.

Mimo iż cennik srebra, w szerszej perspektywie, znacznie się waha - uzależniony jest bowiem nie tylko od popytu, ale i zmiennych wartości pozyskania, a do tego ceny netto za kilogram są pochodną zawartości procentowej kruszcu - to najwyżej wyceniane srebro powyżej 98% skupowane jest za cenę netto przekraczającą często 1,5 tys. zł za kilogram. Niżej wyceniane są zazwyczaj elementy biżuterii czy też surowce odzyskiwane z akumulatorów, a także elementy urządzeń elektronicznych.

Decydując się na transakcję z naszą firmą, zyskujesz konkurencyjne warunki i ceny skupu srebra. Szczegółowe ceny za skup złomu srebra ustalamy indywidualnie, niezmiennie dążąc jednak do zadowolenia naszych Klientów.

kontakt

602 744 434

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
Tel. +48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem