Skup srebra

Srebro utożsamiane jest głównie z biżuterią. Wykorzystywane jest jednak również w przemyśle elektronicznym, technologicznym, artystycznym itp. Ilość jego zastosowań jest niezliczona, dlatego wartość stale rośnie. Jeśli posiadasz złom srebra lub starą biżuterię, zapraszamy serdecznie do kontaktu. Oferujemy skup złomu srebra w atrakcyjnych cenach. Chcesz poznać więcej szczegółów? Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy najlepsze warunki.

Historia wydobycia srebra 

Srebro znane jest od wielu tysięcy lat. Najczęściej eksploatowane było do produkcji monet o mniejszych nominałach. W latach 2686 – 2181 p.n.e. Egipcjanie cenili srebro bardziej od złota. Głównym powodem takiego stanu rzeczy była rzadkości występowania srebra w regionie płn. Afryki. Chociaż srebro początkowo było użytkowane jako szlachetny materiał do produkcji kości postaci egipskich Bogów, w roku 654 p.n.e. Grecy wybili pierwszą monetę ze stopu elektrum. Elektrum jest naturalnym stopem będącym połączeniem złota i srebra.

Dopiero w 775 roku Anglosasi wyemitowali srebrną monetę znaną jako Sterling. Warto zaznaczyć, że 240 sztuk stanowiło masę jednego funta srebra. Do dziś waluta Wielkiej Brytanii nosi nazwę Funt Szterling. 

W XVI wieku odkryto największe złoża srebra w wielu krajach. Od tego czasu przez blisko 400 lat większość walut bazowała na wartości tego surowca, pokrywając swoją realną wartość. Z czasem pokrycie w srebrze zostało wycofane. Obecnie srebro jest metalem szlachetnym służącym głównie do akumulacji majątku i stanowi podstawę działania współczesnego przemysłu i technologii.

Złom srebra – skąd go można pozyskiwać?

Chociaż pierwszym skojarzeniem większości osób na temat srebra jest biżuteria, bardzo często wykonywane są z niego również monety okolicznościowe i kolekcjonerskie, zabytkowe lub wysokojakościowe sztućce, akcesoria i zaawansowane układy oraz narzędzia. 

Srebro na poziomie atomowym pochłania tlen, przez co doskonale zabija bakterie. Stanowi więc perfekcyjny hipoalergiczny materiał, wykorzystywany w szeroko pojętej medycynie od tysięcy lat. Dodatkowo srebro można spotkać w niemal każdym układzie lub module elektronicznym. 

Stosowane jest także jako stop lutowniczy, który zapewnia gładkie, szczelne i odporne na korozję połączenia. Srebrne stopy lutownicze spotkać można w urządzeniach klimatyzacyjnych i chłodniczych, a także w panelach słonecznych, technologii lotniczej i motoryzacyjnej. Przez lata srebro miało ogromne znaczenie dla fotografii. Niestety, przez rozwój technologii cyfrowej zapotrzebowanie na srebro w tej branży z każdym rokiem maleje.

Skup srebra – w jaki sposób działa?

Dbamy o minimalizację czasu obsługi każdego Klienta i staramy się zredukować ilość uciążliwych procedur. Dzięki temu szybko dokonasz sprzedaży. Jesteśmy w stanie odebrać od Ciebie złom srebra osobiście w każdej ilości. Nasi pracownicy wyposażeni są w profesjonalne narzędzia (m.in. spektrometr), dzięki którym perfekcyjnie przeanalizują skład metali bezpośrednio w Twoim domu lub firmie. 

Skup metali szlachetnych (w tym złomu srebra) STELLMET to gwarancja zadowolenia. Nasze kompetencje potwierdza wieloletnie doświadczenie i wciąż rosnąć liczba pozytywnych opinii Klientów, którzy skorzystali z naszych usług. Jesteśmy w tej branży od 2010 roku i z powodzeniem prowadzimy skup platyny i innych metali.

Skup srebra – cennik – cena za gram

Cena srebra uzależniona jest od próby. Im jest ona wyższa, tym wartość materiału rośnie. Próba biżuterii zazwyczaj wynosi 925 (nieco rzadziej 800), natomiast czyste srebro (głównie oferowane w sztabkach), posiada próbę 999. Cena złomu srebra zależy także od domieszki innych metali. Dla przykładu za luty srebrne LS15, blaski i druty (Ag15%) można uzyskać ok. 90 zł za kilogram. Za srebro powyżej 98% otrzymasz nawet 1660 zł za kilogram. 

Obecnie 1 uncja srebra z każdym rokiem staje się coraz droższa. Notowania giełdowe pokazują, że popyt rośnie, przy znacznym spadku podaży. Specjaliści szacują, że złoża srebra mogą zostać wyeksploatowane w ciągu kilkudziesięciu lat.

W celu uzyskania informacji o aktualnych cenach skupu, prosimy o kontakt!

kontakt

STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
Jana III Sobieskiego 11/E6 40-082 Katowice

Aleksandra Zagórska
Specjalista ds. HR

tel: +48 534 719 655

Kamila Kabzińska
Manager Zarządzający

tel: +48 530 335 579
kamila.kabzinska@stellmet.pl

Siedziba:
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice

REGON: 241727801
NIP: 6342762727
KRS: 0000966521

Natalia Teda
Specjalista ds. administracyjnych

tel: +48 533 140 304
natalia.teda@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 16:00

Zakup i sprzedaż materiałów:
tel.: 602 744 434
tel.: 795 566 548

Magdalena Oleszko
Specjalista ds. administracyjnych

tel: +48 533 148 032
magdalena.oleszko@stellmet.pl

Administratorem danych osobowych jest STELLMET Sp. z o.o. sp. k. posiadający adres miejsca wykonywania działalności i adres do doręczeń: ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6, 40-082 KATOWICE, NIP: 6342762727, adres poczty elektronicznej: biuro@stellmet.pl numer telefonu: 602 744 434 lub 795 566 548.
Za pomocą podanych numerów i adresów prosimy o kontaktowanie się z nami. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem