Skup tytanu

Zajmujemy się profesjonalnym skupem złomu tytanu w dowolnej postaci. Dlaczego akurat ten metal? Odkrywcą tytanu jako pierwiastka został w 1791 roku angielski mineralog William Gregor. O jego odkryciu nie wiedział Heinrich Klaproth, niemiecki chemik, który cztery lata później wyodrębnił ten sam metal, a widząc jego właściwości, nazwał go tytanem. Nazwa ta nawiązywała do znanych z mitologii greckiej boskich olbrzymów, którzy istnieć mieli jeszcze przed bogami Olimpu. Kilkadziesiąt lat zajęło uczonym pozyskanie tytanu z rudy – nastąpiło to dopiero w 1831 roku, a procedury zmierzające do przemysłowego zastosowania pojawiły się dopiero sto lat później. Uzyskiwanie czystego tytanu jest na tyle trudne i kosztowne, że choć złoża jego rud występują na Ziemi dość obficie, produkcja i zużycie tego pierwiastka to zaledwie 0,5% w stosunku do stali. Nic więc dziwnego, że złom tytanu jest chętnie skupowany.

Złom tytanu – w jakich przedmiotach go znajdziesz?

Prowadzimy skup tytanu w rozmaitych postaciach. Tytan jest obecny m.in. w elementach maszyn i urządzeń, a także w postaci części samochodowych, np. felg. Zdarza nam się skupować wałki i pręty tytanowe. Przemysł chemiczny dysponuje odpadami w postaci siatek i koszy. Siatki, blachy i pręty wykorzystywane są w przemyśle metalurgicznym, a elementy wirników i silników w lotnictwie. Skupujemy zawierające tytan narzędzia zużywające się w przemyśle maszynowym – tlenki tytanu bywają tam wykorzystywane jako pokrycie. Nie brak też na recyklingowym rynku suchych wiórów tytanowych. 

Tytan – właściwości i zastosowanie

Największą zaletą tytanu jest jego ogromna wytrzymałość przy niskim ciężarze właściwym. Konstrukcja z tytanu o określonej nośności waży o 57% mniej niż wytrzymująca tyle samo konstrukcja stalowa. W tej sytuacji tytanem interesuje się przede wszystkim przemysł lotniczy: w powietrzu potrzebne są maszyny odporne na działanie potężnych sił, a zarazem lekkie. Stosowanie tytanu do produkcji m.in. belek, poprzecznic i elementów podwozia w samolotach pozwala zmniejszyć ich ciężar o 30-40 procent.

Tytan jest stosowany również w lotnictwie wojskowym. Tu liczy się także wysoka temperatura topnienia tego metalu. Poszycie samolotu poruszającego się z prędkością ponaddźwiękową rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, której nie wytrzymałoby aluminium ani stopy magnezu.

Wśród innych zastosowań tytanu wymienić można wały silników okrętowych, rowery wyczynowe wysokiej klasy, noże, kije golfowe, rakiety tenisowe, biżuterię i zegarki, oprawy okularowe i monety.

Tytan jako barwnik

Z tytanem możemy spotykać się również na co dzień, obcując z białym papierem i niektórymi kosmetykami, zwłaszcza kremami. Ich śnieżnobiała barwa to efekt zastosowania bieli tytanowej, czyli tlenku tytanu. W olejkach i kremach do opalania pełni ona funkcję filtracyjną, ponieważ nie przepuszcza promieniowania słonecznego.

Tytan – metal odporny na związki chemiczne i korozję

Odporność na agresywne związki chemiczne i korozję pozwala stosować tytan jako materiał na pojemniki i kotły w niektórych gałęziach przemysłu spożywczego, a także w branży chemicznej. Również w instalacjach odsalających i odsiarczających oraz niektórych oczyszczalniach ścieków tytan jest niezastąpiony. Wszędzie tam, gdzie trzeba mieć pewność, że zbiornik, rury lub pompa nie wejdą w reakcję z daną substancją chemiczną, tytan jest jak najbardziej na miejscu. Dotyczy to m.in. wytwarzania chloru, sodu, magnezu, manganu, kwasu azotowego i siarkowego, kauczuku syntetycznego i żywicy epoksydowej.

Tytan jako materiał na protezy

Tytanowy implant można sobie niekiedy sprawić u dentysty, ponieważ tytan odznacza się wysoką biokompatybilnością. Wykonywane z niego protezy stomatologiczne i chirurgiczne są dobrze tolerowane przez organizm człowieka w 85% przypadków. Na tytanowe implanty, również w kośćcu, nie mogą jednak liczyć alergicy, astmatycy, cukrzycy, reumatycy ani osoby z problemami krążeniowymi lub zaburzeniami przemiany materii.

Skup złomu tytanu – ceny

Zajmujemy się skupem złomu tytanu w każdej postaci. Działamy na terenie całego kraju, dlatego zachęcamy do kontaktu, aby szczegółowo omówić warunki współpracy. Dysponujemy odpowiednim zapleczem transportowym, aby odebrać złom od Klienta, jeżeli będzie taka potrzeba. Ceny skupu tytanu utrzymują się od dłuższego czasu na stałym poziomie i zależą przede wszystkim od jego gatunku oraz procentowej zawartości w złomie. W różnego typu przedmiotach, narzędziach czy urządzeniach tytan może występować w postaci stopów, a nie w czystej postaci. Każdy stop ma inną zawartość procentową czystego tytanu, dlatego cena skupu w takich przypadkach może być różna.

Skup tytanu – cena złomu

Aktualna cena tytanu w skupie wynosi do 8 złotych za kilogram. Ceny zależą jednak od zawartości tytanu w danym materiale. Przed rozpoczęciem transakcji zawsze przeprowadzamy profesjonalną analizę spektrometryczną, określając zawartość procentową tytanu w złomie i na tej podstawie proponujemy finalne warunki umowy. Do każdej transakcji podchodzimy indywidualnie i gwarantujemy korzystną, szybką wycenę.
Zależy Ci na tym, by pozbyć się zalegających tytanowych części lub narzędzi? Możemy Ci w tym pomóc. Sprawdź, ile otrzymasz za swój złom tytanu. Gwarantujemy najlepsze ceny i świetne warunki, dzięki czemu możesz liczyć na profesjonalizm. Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.
Prowadzimy także skup innych metali szlachetnych i rzadkich (m.in. srebra, platyny, cyny czy wolframu), dlatego, jeżeli posiadasz złom, który zawiera takie metale, chętnie go od Ciebie odkupimy. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się w celu ustalenia szczegółów transakcji.

Złom tytanu, do 8 zł / kg

W celu uzyskania informacji o aktualnych cenach skupu, prosimy o kontakt!

kontakt

STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
Jana III Sobieskiego 11/E6 40-082 Katowice

Specjalista ds. HR
Daria Kiwic: 533 148 032
Administracja:
Aleksandra Szczepańska: 533140304

Siedziba:
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice

REGON: 241727801
NIP: 6342762727
KRS: 0000966521

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 16:00

Zakup i sprzedaż materiałów:
tel.: 602 744 434
tel.: 795 566 548

Administratorem danych osobowych jest STELLMET Sp. z o.o. sp. k. posiadający adres miejsca wykonywania działalności i adres do doręczeń: ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6, 40-082 KATOWICE, NIP: 6342762727, adres poczty elektronicznej: biuro@stellmet.pl numer telefonu: 602 744 434 lub 795 566 548.
Za pomocą podanych numerów i adresów prosimy o kontaktowanie się z nami. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem