Skup wolframu

Wolfram to jeden z metali rzadkich charakteryzujący się dużą gęstością. Nieprzeciętna twardość sprawia, że bywa używany do produkcji biżuterii. Błędem jest jednak postrzeganie wolframu w kategoriach jubilerskich. Zakres jego zastosowania jest nieporównywalnie szerszy.

„Ciężki kamień”, jak określa się wolfram (wyraz ten pochodzi z języka szwedzkiego), jest bardzo odporny na zarysowania. Wolfram z dodatkiem węgla oraz kobaltu - zwany dalej węglikiem wolframu, inaczej węglikiem spiekanym - uznawany jest za najlepszy materiał na narzędzia do obróbki skrawaniem. Wyjątkowa wytrzymałość wolframu, mimo utrudnionej obróbki, wpływa na jego popularność przy użyciu przemysłowym. Cena wolframu rośnie z roku na rok - to efekt popularności wykorzystania tego surowca.

Skup wolframu - skąd odzysk?

Choć wolfram kojarzony jest głównie z rynkiem jubilerskim, od lat w niewielkich ilościach używany jest również do zastosowań nietypowych - zarówno jako pierwiastek, jak i składnik stopów. Stosowany jest jako materiał do produkcji żarników żarówek. Decyduje o tym wytrzymałość wolframu na wysokie temperatury. Jest także stosowany przy produkcji lamp elektronowych. Wolfram ma również bardzo duże znaczenie w motoryzacji.

Skup surowca możliwy jest również w przypadku odzysku wolframu ze złomu produktów zbrojeniowych. Surowiec używany jest do wytwarzania pocisków, znajduje zastosowania w rdzeniach pocisków podkalibrowych. Właściwości fizyczno-chemiczne np. bardzo wysoka gęstość i wysoka temperatura topnienia oraz możliwość utwardzania stali powodują, że ma szerokie zastosowanie militarne.

Węglik spiekany bywa stosowany w maszynach do różnorodnej obróbki mechanicznej. Jest w efekcie częścią urządzeń tnących czy maszyn wiertniczych i tokarskich.

Wolfram, węglik spiekany a złom - jak go upłynnić?

Skup wolframu i węglika spiekanego przez naszą firmę, jako finalnego odbiorcę w kraju, możliwy jest w każdej formie. Przyjęcie obejmuje zarówno złom w postaci zużytych narzędzi do obróbki skrawaniem (płytek wieloostrzowych, frezów i wierteł węglikowych), elementów usuniętych z noży do asfaltu, narzędzi przeznaczonych dla przemysłu górniczego i wydobywczego - złomu zwanego węglikiem z lutem, dysz do cięcia wodą, wkładek, matryc z węglika spiekanego czy wkładek z oczek ciągarskich, szlamów i pyłów poszlifierskich oraz wszelkich innych.

Skup i złom wolframu oraz jego stopów poprzedzony jest indywidualnymi ustaleniami w sprawie warunków cenowych i możliwości odbioru lub dostawy.

kontakt

602 744 434

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
Tel. +48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem