Skup węglika spiekanego

Węglik spiekany to wyjątkowo trwały i wytrzymały materiał. Służy on głównie do produkcji narzędzi, części lub maszyn specjalistycznych, które zmuszone są pracować w trudnych warunkach. Można więc spotkać go dosłownie wszędzie, gdyż wykorzystywany jest przez przemysł motoryzacyjny, lotniczy, leśniczy, budowlany, chemiczny itp. 

Wynalazcą węglików spiekanych można uznać Karla Schrötera. Zauważył on, że węglik wolframu w formie proszku doskonale łączy się z metalami np. niklem lub żelazem. W efekcie otrzymał materiał do sprasowania, który po odpowiedniej obróbce cieplnej, prezentował zaskakujące właściwości fizyczne i chemiczne.

Posiadasz złom węglika spiekanego? Nasz skup pomoże Ci pozbyć się problemu. Zapraszamy do kontaktu. Wspólnie ustalimy najlepsze warunki transakcji, dzięki którym nie tylko zrobisz miejsce w warsztacie, garażu, firmie lub gospodarstwie, ale również zyskasz dodatkowe oszczędności.

Węgliki spiekane – czym są?

Węgliki spiekane to wysokojakościowy i odporny na ścieranie materiał narzędziowy. Pozyskiwany jest on przy pomocy metody metalurgii proszkowej z węglików metali, np. wolframu, tytanu i rzadziej tantalu, niobu, cyrkonu lub chromu. Procedura polega na sprasowywaniu i wygrzewaniu ich sproszkowanej postaci, a nie jak bywa to w przypadku klasycznych stopów, na topieniu ich w wysokiej temperaturze. 

Na rynku można spotkać wiele rodzajów węglików spiekanych. Najpopularniejszym jest gatunek S. Służy on głównie do obróbki skrawaniem stali. Innym, równie często spotykanym węglikiem jest H – przystosowany do obróbki skrawaniem żeliwa. Łatwo dostępne są również węgliki HF, charakteryzujące się wysoką odpornością na ścieranie. Pozostałe oznaczenia węglików spiekanych to U (uniwersalne), G (stosowane do obróbki plastycznej metali), a także B (wytwarza się z nich głównie narzędzia górnicze).

Skup węglików spiekanych – skąd można je pozyskiwać?

Węglik spiekany przydatny jest w motoryzacji i lotnictwie. Służy on do tworzenia matryc, przyrządów i narzędzi skrawających wymaganych do konstruowania różnych części samochodowych, np. podwozi, silników, układów napędowych, przekładni i śrub. Biorąc pod uwagę, że każda gałąź przemysłu produkcyjnego potrzebuje automatyzacji i maksymalnie perfekcyjnych maszyn, węglik spiekany eksploatowany jest niemal przez każdą branżę – nawet medyczną i spożywczą.

Skup węglika spiekanego – jakie znaczenie ma recykling węglików dla środowiska?

Recykling metali ma ogromne znaczenie dla środowiska i gospodarki. Złoża stale się kurczą, a popyt ciągle rośnie. Ceny większości stopów pną się ku górze z każdym rokiem, dlatego ponowne przetworzenie surowców może nie tylko ograniczyć potrzebę wydobycia, ale również obniżyć koszty produkcji komponentów, podzespołów i narzędzi. Dodatkowym problemem są częste sankcje i polityczne wojny z państwami, które mogą być głównym źródłem dostępu do konkretnych złóż potrzebnych metali. Warto więc uniezależnić się od innych, korzystając z oferty skupu złomu i recyklingu. Towar wykonany z przetworzonego stopu jest tak samo pełnowartościowy, jak gdyby wykorzystany został on po raz pierwszy.

Biorąc pod uwagę, że węgliki spiekane mogą zostać wytworzone z tytanu, którego wydobycie jest kosztowne i skomplikowane lub wolframu, którego złoża nie należą do obfitych, recykling jest dla nas (jako ogółu) bardziej opłacalny. Wybierając skup złomu węglika, wspierasz ekologiczne i ekonomiczne podejście do rozwoju gospodarki i przemysłu.

Oferujemy również profesjonalny skup srebra i pozostałych metali szlachetnych, palladu lub platyny. Posiadasz złom z zawartością cyny? Świetnie się składa, bo prowadzimy również skup cyny. W naszej ofercie znajdziesz także skup wolframu lub tytanu.

Skup węglika – cena złomu

Chcesz poznać ceny, które oferuje nasz skup złomu węglika? Wszystko zależy od gatunku węglików spiekanych, zawartości konkretnych materiałów (np.wolframu lub tytanu) i obecnego stanu rynku. Notowania giełdowe metali mają ogromne znaczenie na płynność ceny. Możemy jednak zagwarantować, że nasz cennik złomu zapewni Ci maksymalny poziom zadowolenia. 

Skontaktuj się z naszymi specjalistami telefonicznie, przy pomocy wiadomości e-mail lub osobiście w siedzibie firmy. Odpowiedzą oni na wszystkie Twoje pytania i znajdą najlepsze rozwiązanie. 

Nie masz jak dostarczyć do nas złomu? Niezależnie, czy interesuje Cię skup węglika, tytanu, platyny, srebra, czy wolframu – możemy przyjechać pod wskazane miejsce w ustalonym terminie własnym transportem. Oferujemy skup złomu od wielu lat na terenie całej Polski, dlatego nasi fachowcy są przygotowani na każdą sytuację i wyposażeni w najlepsze narzędzia, np. spektrometr, służący do precyzyjnego pomiaru zawartości metali w danym materiale.

Skup węglika – cena złomu:W celu uzyskania informacji o aktualnych cenach skupu, prosimy o kontakt!

Węgliki spiekane - dlaczego warto sprzedać je na skupie?

Węgliki spiekane znajdują się w wielu narzędziach i urządzeniach, które każdy z nas ma w domu, w gospodarstwie lub w firmie. Uszkodzone i nieużywane warto oddać do firmy skupującej złom węglika spiekanego. Sprzedawanie węglika na skup to korzyść nie tylko dla sprzedającego, ale także dla środowiska i ekonomii. Węgliki spiekane, które trafiają na skup, są w dalszej kolejności poddane procesowi recyklingu. Pomimo recyklingu węglików, nie tracą one swoich właściwości fizycznych, dlatego z powodzeniem mogą być ponownie przetworzone na nowe narzędzia i urządzenia. Dzięki temu sprzedający przede wszystkim pozbywa się zalegającego złomu i zyskuje korzyść finansową, ale także dba o środowisko, ponieważ mniej śmieci trafia na składowiska. Dodatkowo przyczynia się do ochrony naturalnych złóż, a co się z tym wiąże, zmniejsza się emisja gazów, zanieczyszczenie powietrza i zużycie energii.

kontakt

STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
Jana III Sobieskiego 11/E6 40-082 Katowice

Specjalista ds. HR
Daria Kiwic: 533 148 032
Administracja:
Aleksandra Szczepańska: 533140304

Siedziba:
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice

REGON: 241727801
NIP: 6342762727
KRS: 0000966521

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 16:00

Zakup i sprzedaż materiałów:
tel.: 602 744 434
tel.: 795 566 548

Administratorem danych osobowych jest STELLMET Sp. z o.o. sp. k. posiadający adres miejsca wykonywania działalności i adres do doręczeń: ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6, 40-082 KATOWICE, NIP: 6342762727, adres poczty elektronicznej: biuro@stellmet.pl numer telefonu: 602 744 434 lub 795 566 548.
Za pomocą podanych numerów i adresów prosimy o kontaktowanie się z nami. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem